Halıcızade'nin hikayesi 2004 yılında evleri için halı ararken halıcılık yapmaya karar veren bir çift ile başlıyor. Sonrasında hem Türkiye'nin hem dünyanın farklı bölgelerinden bir araya getirdikleri geniş koleksiyonla Ankara'da binlerce insanın evine, hayatına dokunuyorlar. Farklı dönemlerde birden fazla mağazayla hizmet verirken 2020 başından beri Çayyolu'ndaki mağazada misafirlerini ağırlıyor Halıcızade.

2021 yılında www.halicizade.com ile internet mağazacılığına başlamak için ilk adımlarımızı attık. Stoklarımızdaki binlerce halının tek tek fotoğrafını çekiyoruz, dijital halı yığınları oluşturarak ev ortamında halı seçerken mağaza konforunu yaşatmaya çalışıyoruz. Bu kadar geleneksel bir sektörde teknolojinin imkanlarından faydalanıp dijital dönüşüm gerçekleştirmeye çalışmak hiç kolay olmasa da aldığımız tepkiler ve ulaştığımız yeni insanlar motivasyonumuzun temel kaynağı ☺️

Türkiye'nin her yanından birbirinden farklı evlere, birbirinden farklı hayatlara dokunmak, insanların güvenerek, huzurla ve kolayca halı alabileceği bir adres olmak için sıkı çalışıyoruz. Birbirine dostça yaklaşan bir ekibimiz var. Müşterilerimiz, tedarikçilerimiz, dokumacılarımız ve bir şekilde yolu Halıcızade'den geçenlerin hatıralarında işini iyi yapan bir marka olarak kalmak en büyük hedefimiz.

Hedefimize ulaşırken destek aldığımız, zorlandığımızda yolumuzu aydınlatan değerlerimiz var:

  • Dürüstlük: Ne pahasına olursa olsun doğru bilgiyi paylaşmaya çalışıyoruz.
  • Yaratıcılık: Her halının yakıştığı bir mekanın olduğuna inanarak renkler ve desenlerin sınırsız dünyasında sıradışı noktaları yakalamak için uğraşıyoruz.
  • Kalite: Koleksiyonumuzdaki halılardan çektiğimiz fotoğraflara, ince eleyip sık dokuyarak en iyiyi üretmekten vazgeçmiyoruz.
  • Çalışkanlık: Her gün, her ay, her yıl, daha iyi yapabileceklerimizi arayarak durmaksızın çabalıyoruz.

Yollarımızın bir gün kesişmesi dileğiyle :)